Kayseri'de özel bir hastanede çalıştığı belirlenen sahte doktor, saç ektiği kişinin şikayeti üzerine yakayı ele verdi. Mehmet O., 3 yıl hapis cezasına ve 2 bin 400 TL para cezasına çarptırıldı.

Kayseri'de  özel bir hastanede çalıştığı belirlenen sahte doktor, saç ektiği kişinin şikayeti üzerine yakayı ele verdi. Mehmet O., 3 yıl hapis cezasına ve 2 bin 400 TL para cezasına çarptırıldı.

Erciyes Teknopark’ta firmalar üreterek büyüyor Erciyes Teknopark’ta firmalar üreterek büyüyor

Kayseri'deki özel bir hastanede çalışmaya başlayan ve kendisini doktor olarak tanıtan Mehmet O. yakalandı. Erkeklere saç ekim işlemi yapana sahte doktor, hastasından 200 TL muayene ve 300 TL ilaç parası aldı. Saç ekiminin ilk işlemini tamamladıktan sonra şüpheye kapılan hasta, polise şikayette bulundu. Gözaltına alınan Mehmet O.'nun doktor olmadığı tespit edildi. Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklu yargılanmasına karar verilen sahte doktor Mehmet O. davasının ilk duruşması bugün gerçekleştirildi. Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Mehmet O, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Mehmet O. mahkemedeki savunmasında saç ekimi yaptığı kişinin tüm zararını karşılamak istediğini ifade etti. Cezaevinde zor günler yaşadığını belirten Mehmet O., ''Saç ekimi yaptığım kişiye 10 bin TL uzlaşma parası vermek istedim. Hiçbir maddi zararı olmamasına rağmen bu teklifimi kabul etmedi. Cezaevinde olduğum için işlerimle eşim ilgilenmek zorunda kalıyor. Evimi satmak zorunda kaldım. Ailem dağılma noktasına geldi. Beraatımı istiyorum'' diye konuştu. Mahkeme heyeti tarafından sahte doktorluk yaptığı tespit edilen Mehmet O.'nun 3 yıl hapis ve 2 bin 400 TL para cezasına çarptırılmasına karar verildi.