Özer, 'Orada esnafın da haykırdığı gibi CHP'li belediyeleri örnek alın.Vatandaşı mağdur etmeyin, oyalamayın' dedi.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan özel halk özel halk otobüsü işletmecilerine destek verdi. Özer, AKP'li belediyelere, “Kayseri’de esnafın da haykırdığı gibi CHP’li belediyeleri örnek alın” çağrısı yaptı.

Ümit Özer, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin esnafı mağdur etmeye devam ettiğini, şimdi de halk otobüsü işletmecilerinin artık dayanamayacak noktaya gelerek Büyükşehir Belediyesi’ne yürüdüğünü kaydetti. “Lafa gelince süslü cümleler kuranların, vatandaşı oyalayanların gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Verilen sözlerin tutulmadığını ve 6 yıldır belediye tarafından oyalandıklarını dile getiren esnafın isyanı, her şeyi gözler önüne seriyor” diyen Özer, şöyle devam etti:

“ESNAFIN BU HAKLI İSYANI CHP’NİN BELEDİYECİLİĞİNE LAF SÖYLEYENLERE EN GÜZEL CEVAPTIR”

“Evet, her zaman dediğimiz gibi artık takke düşmüştür. ‘Borçsuz belediye’ balonu çoktan sönmüştür. Çünkü belediye yetkilileri de bu durumu esnafa itiraf etmiştir. Ne demişlerdir; ‘Belediyede para yok!’ AKP’nin beceriksiz yönetim anlayışı her alana yayılmıştır. Artık acı gerçekler saklanamayacak boyuta gelmiştir. Meydanı boş bulduklarında CHP’nin örnek belediyeciliğine laf edenler nerede? Esnaf, CHP’nin belediyecilik anlayışınıörnek göstererek belediye yetkililerine sesleniyor. ‘İstanbul Belediyesi yapıyor, bu Kayseri Belediyesi neden yapmıyor’ diye haykırıyor. ‘İstanbul Belediyesi esnafa destek veriyor, bu Kayseri Belediyesi neden vermiyor? İstanbul Belediyesi esnafını koruyor bu Kayseri Belediyesi neden yapmıyor’ diye haykıran esnafın bu haklı isyanı da CHP’nin belediyeciliğine laf söyleyenlere en güzel cevaptır.

“AKP BELEDİYECİLİĞİ SADECE ŞOV YAPMAKTIR”

Çünkü halk gerçekleri görüyor. Onlar istedikleri kadar yalanlara, algı oyunlarına, pembe tablo çizen, ‘uçuyoruz’ gazı veren medyalarına sığınsın; vatandaş halkçı belediyelerin çalışmalarını biliyor, görüyor ve AKP’li Kayseri Belediyesi’ne, CHP belediyeciliğini örnek göstererek hesap soruyor. 

AKP belediyeciliği, vatandaşı oyalamaktır. AKP belediyeciliği, sadece şov yapmaktır. AKP belediyeciliği, yalandır. AKP belediyeciliği, süslü açılışlarla ‘çalışıyoruz’ makyajıdır! AKP belediyeciliği, hakkını arayan, canı yanan esnafa ‘Sen de çok ağlıyorsun’ diyen zihniyettir. AKP belediyeciliği, hayırseverlerin desteği olmazsa bu şehirde temel atamayacak kadar borç batağındadır. Yıllık 100 milyonu aşan faiz sarmalındadır. AKP Belediyeciliği, lafa gelince ‘yatay mimari’ deyip, şehri dikey beton yığını haline dönüştürmektir. AKP Belediyeciliği, ‘Sahabiye mahallesinde 40 bin metre kare yeşil alan açtık’ yalanıdır. AKP Belediyeciliği, ranttır, ballı villadır. Tarım alanlarını yok etmektir. 

Biz, AKP belediyeciliğini Sahabiye Medresesi’ndeki esnaflardan biliyoruz, tanıyoruz. Pandemi sürecinde kapanan ve sıkıntıda olan esnafa yaptığı yüzde 75 kira zamlarından tanıyoruz, biliyoruz.

Biz, AKP belediyeciliğini YeraltıÇarşısı esnaflarından biliyoruz, tanıyoruz. ‘Esnafın yanındayız, kira indirimi yaptık’ havası atıp, poz verip, ardından ‘Biz aslında yapacağımız zamdan yüzde 50 indirim yaptık, yanlış anlamışsınız’ gerçeğinden biliyoruz. 

Biz, AKP belediyeciliğini kaderine terk edilen, ayak basılmayan, aranıp sorulmayan Tarihi KapalıÇarşı esnafından biliyoruz.

Biz, AKP belediyeciliğini ve anlayışını‘Nefes alamıyoruz. Sesimizi duyan var mı’ diye haykıran esnafa karşı kör, sağır ve dilsiz oluşundan biliyoruz.

“VATANDAŞI OYALAMAKTAN, KANDIRMAKTAN, MAĞDUR ETMEKTEN VAZGEÇİN”

Bu yüzden bir kez daha sesleniyoruz; her alanda vatandaşı oyalamaktan, kandırmaktan, mağdur etmekten vazgeçin. Esnafımızın da dediği ve haykırdığı gibi CHP’li belediyeleri örnek alın. Vatandaşışov ve algı oyunları ile artık daha fazla aldatmayın. Biz halkın partisi olarak esnafımızın, vatandaşımızın her zaman yanındayız. Kayseri’de de esnafın sesi olmaya devam edeceğiz.

Biliyoruz ki AKP’nin sonu geldi. Bu düzen böyle gitmez. Bütün bu yaşananlar, lafa gelince mangalda kül bırakmayan, ama icraata gelince sorumluluk almayan, ortadan kaybolan, verdiği sözleri unutan, halkı kandıran, oyalayan, şovcu AKP’nin acı gerçeklerdir. Umutsuzluk yok. Halkın iktidarında çare var. Dediğimiz gibi bu yalan ve talan düzenin gideri yok, halkın da artık yalanlara karnı tok! Vatandaşlarımızın da desteği ile iktidara yürüyoruz ve o gün her şey çok güzel olacak diyoruz.”

HALK OTOBÜS İŞLETMECİLERİ BELEDİYEYİ PROTESTO ETMİŞTİ 

Kayseri’de özel halk otobüsü işletmecileri, kendilerine verilen sözlerin tutulmaması ve sorunlarının çözülmemesi üzerine dün AKP yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak isteklerini yüksek sesle dile getirmişti.   

Özel halk otobüsü işletmecileri, sürekli zarar ettiklerini, kilometre ücretlerinin 6,24’ten 5,84’e çekilmesi ile zarar ettiklerini, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile görüşemediklerini ileri sürmüştü.

Kayseri Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hayrullah Şahin, özel halk otobüs işletmecilerine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan'la görüştüğünü, sorunlarının çözümü konusunda söz aldığını açıklamış; bunun üzerine işletmeciler, Büyükşehir Belediyesi önündeki eylemlerine son vermişti.