Melikgazi Belediyesine bağlı Çocuk Meclisi üyeleri tarafından Diş Sağlığı Haftası kapsamında diş sağlığı farkındalığını artırmaya yönelik çalışma yapıldı. Mehmet Miraboğlu İlköğretim 1. Sınıf öğrencilerine ücretsiz diş fırçası hediye edildi. Diş fırçası k

Melikgazi Belediyesine bağlı Çocuk Meclisi üyeleri tarafından Diş Sağlığı Haftası kapsamında diş sağlığı farkındalığını artırmaya yönelik çalışma yapıldı. Mehmet Miraboğlu İlköğretim 1. Sınıf öğrencilerine ücretsiz diş fırçası hediye edildi. Diş fırçası kullanımının nasıl yapılması gerektiği de uzmanlar tarafından aktarıldı. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, sağlık konularında farkındalık çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi Üyelerince, Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle, diş sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmak için etkinlik düzenlendi.

Başkan Büyükkılıç, deprem bölgesine destek için yola çıktı Başkan Büyükkılıç, deprem bölgesine destek için yola çıktı

Ağız ve Diş Sağlığı hakkında önce diş doktorlarından bilgiler alan öğrencilere konunun öneminin vurgulandığını belirten Dr. Mustafa Palancıoğluşöyle konuştu:

“Her Kasım ayının üçüncü haftasıToplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta içerisinde belediye olarak bir seri etkinlik düzenledik. Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Melikgazi Çocuk Meclisi Üyeleri ilkokulları gezerek konunun önemini vurguladılar.”

Ağız ve diş hastalığının ülkemizde tüm yaş grubunda görüldüğünü ancak gelişen ağız ve diş tedavi yöntemleri ile insanların artık çene yapısının dahi değiştirilebildiğini ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, bu tür sağlık ile ilgili etkinliklerin devam ettirileceğini sözlerine ekledi.