5. Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu, Kayseri'de start aldı.

2 gün sürecek maratonun ilk ayağı olan VB etabında 35 atlet mücadele ederken, yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini,  Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük karma AVM'si KUMSMALL Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Tarla takdim etti.

Uluslararası Patika Koşuları Birliği (ITRA) tarafından tanınan maraton, VK etabıyla başladı. VK etabı, uluslararası standartlarda bir koşu olmasının yanında, dünyanın ikinci, Avrupa'nın ise en yüksek dikey koşusu olma özelliğini taşıyor. Atletler bu etapta, 2 bin 350 metre irtifadan başlayıp, zorlu kayalıklar üzerinde bin metre tırmanma koşusuyla Erciyes'in 3 bin 335 rakımlı bitiş noktasına ulaşmak için mücadele etti. Etap, öğleden sonra tamamlanırken, yarışlar, yarın yapılacak 64K, 25K ve 12K etaplarıyla sona erecek.

Kocasinan’da çiftçilere dağıtılan gacer buğdayı hasat edildi Kocasinan’da çiftçilere dağıtılan gacer buğdayı hasat edildi


Maratona Türkiye'nin yanı sıra, ABD, Rusya, Güney Afrika, Sırbistan, İngiltere, Danimarka, İsveç, Ukrayna ve İran'dan 250 atlet katılıyor.