Kocasinan Belediyesi’ne bağlı ‘’Cami Temizleme Ekipleri’’ 2014 yılından itibaren ilçedeki camileri pırıl pırıl yapmaya devam ediyor. 244 caminin temizliğini düzenli olarak gerçekleştirilen ekipler, gül suyu ile camileri yıkıyor. Kocasinan ilçe halkının ib

Kocasinan Belediyesi’ne bağlı ‘’Cami Temizleme Ekipleri’’ 2014 yılından itibaren ilçedeki camileri pırıl pırıl yapmaya devam ediyor. 244 caminin temizliğini düzenli olarak gerçekleştirilen ekipler, gül suyu ile camileri yıkıyor. Kocasinan ilçe halkının ibadetlerini gerçekleştirirken hijyen sorunu yaşamamasının önüne geçtiklerini belirten Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, ‘’Vatandaşlarımız huzur ve mutluluk içerisinde ibadetlerini yapıyor’’ diye konuştu.

Kocasinan’ın her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Camilerimiz kutsal mekanlarımızdır. Belediye olarak camilerimizin, mescitlerimizin restore edilmesinin yanı sıra vatandaşlarımızın huşu içerisinde ibadet edebilmesi için camilerimizin daha temiz olmasına özen gösteriyoruz. Bu kapsamda kurduğumuz ‘Cami Temizleme Ekibi’ ile ilçe genelinde 171 merkez ve 73 kırsal mahalleler olmak üzere toplam 244 caminin temizliği yapılıyor. Camilerimizde ayda en az bir defa genel temizlik yapılıyor ve gül suyu ile yıkanıyor. Ayrıca dini ve özel günlerde de gül suyu ile camilerimiz yıkanıyor. Camilerimiz de mis gibi gül kokan ortamda cemaatin ibadetlerini yapma imkanı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar tesislerdeki vatandaşları ziyaret etti Başkan Çolakbayrakdar tesislerdeki vatandaşları ziyaret etti

‘Daha Temiz Kocasinan’ parolasıyla yeniliklere imza atan Kocasinan Belediyesi, teknolojik temizleme cihazları ve profesyonel ekiplerle, camilerin dış temizliğinin yanında halı, kapı, cam, ahşap, kitaplık ve fayansları da hijyenik olarak temizleyip, gül suyuyla yıkıyor. Toplam 4'er kişiden oluşan 2 ayrı Cami Temizleme Ekibi, ilçe sınırları içerisinde bulunan 244 camiyi ayda en az bir kez temizlerken, gül suyuyla ise camilerin mis gibi kokmasına katkı sağlıyor.