Kocasinan Belediyesi tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için seferberlik başlatıldı. Korona virüsüne karşı tedbir amacıyla sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların ihtiyaçları belediye personeli tarafından karşılanıyo

Kocasinan Belediyesi tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için seferberlik başlatıldı. Korona virüsüne karşı tedbir amacıyla sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların ihtiyaçları belediye personeli tarafından karşılanıyor. ''Vefa Sosyal Destek Grubu'' aracılığı ile yaşlı vatandaşlara ulaştıklarını belirten Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, ''Kıymetli büyüklerimize yardımcı olmak bizim görevimizdir'' dedi.

Her zaman büyüklere saygı duyan bir toplum olduklarını hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar; “Aile kavramına vermiş olduğumuz değeri hiçbir zaman unutmamak lazım. Gerek Kocasinan Belediyesi, gerek şahsım olarak her zaman büyüklerimizin yanındayız. Kıymetli büyüklerimiz bizim başımızın tacıdır. Geçmişle gelecek arasında köprü vazifesi gören, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara aktaran değerli büyüklerimize toplum olarak değer veriyoruz. Allah yaşlılarımızın hayır duasından bizleri mahrum bırakmasın. Bu süreçte de devletimizin almış olduğu karar neticesinde her zaman olduğu gibi büyüklerimizin yanındayız. Kocasinan İlçe Kaymakamlığı ve belediyemizin koordine ettiği "Vefa Sosyal Destek Grubu" ile hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların yanı sıra zorunlu haller dışında kimsenin evden çıkmaması gerektiğini tekrardan hatırlatmak istiyorum. Değerli büyüklerimize hayırlı, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Hacı Saki Mahallesi yenileniyor Hacı Saki Mahallesi yenileniyor


Kocasinan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından tek tek kapıları çalınarak ihtiyaçların karşılandığı büyükler ise Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Allah devletimizden ve sizlerden razı olsun” diyerek memnuniyetini dile getirdi.