Kayseri'de polis ekipleri tarafından şafak vakti düzenlenen DEAŞ operasyonunda terör örgütünün içerisinde faaliyet gösteren ve bağlantıları devam eden 17 kişi gözaltına alındı.

20 yaşındaki genç not paylaşarak intihar etti 20 yaşındaki genç not paylaşarak intihar etti

Gözaltına alınan şahısların Kayseri'de deşifre olmamak için kimlik çıkarmadığı, terör örgütünün talimatı ile ülkeye kaçak yollardan giren DEAŞ mensuplarına kalacak ev ve yer temini yaptıkları tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından DEAŞ terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında operasyon düzenledi. Operasyonda, Suriye ve Irak'ta terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri, örgüt ile bağlarını koparmadıkları, illegal yollardan kaçak olarak ülkeye giriş yaparak kente geldikleri ve deşifre olmamak için kimlik çıkarmadıkları, terör örgütün talimatları doğrultusunda ülkeye giriş yapan DEAŞ mensubu şahıslara kalacak ev ve yer temini yaptıkları tespit edilen Irak uyruklu 17 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Ekipler tarafından ikametlerde yapılan aramada ise dijital materyallere el konuldu.