Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.(KAYMEK) ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilk yardım seminerleri düzenlenmeye başladı. İlçelerdeki KAYMEK kursiyerlerinin farkındalığını artırmak ve bilinçlenmesini sağlamak amacıyla seminerler yapılıyor.

Kayseri eğitim zirvesi toplandı Kayseri eğitim zirvesi toplandı

Kentte mesleki eğitim ve sanat kurslarının öncüsü olan Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş. faaliyetlerini aralıksız sürdürürken, şehir merkezinin yanı sıra ilçelerde de düzenlenen etkinliklerde ilgi odağı oluyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları çerçevesinde ‘bilinçli ve duyarlı toplum’ olgusunu her daim üst seviyede tutmak amacıyla birçok eğitim semineri gerçekleştiriyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi KAYMEK, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile ilçelerde bulunan İlçe Sosyal Yaşam Merkezlerinde ‘İlk Yardım’ seminerleri düzenliyor.

İlk yardım eğitim seminerinde temel yaşam desteği, suni solunum, kalp krizi esnasında doğru müdahale ve de kanamalarda ilk yardım gibi konular ele alınacak.