İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’dan yeni bir açıklamam geldi. Karatay en sağlıklı etin pastırma olduğunu açıkladı. Pastırma ve sucuğun doğal olarak yapıldığı takdir de bu gıdaların bol bol tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Ö

Ekran bağımlılığı çocukları olumsuz etkiliyor Ekran bağımlılığı çocukları olumsuz etkiliyor

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’dan yeni bir açıklamam geldi. Karatay en sağlıklı etin pastırma olduğunu açıkladı. Pastırma ve sucuğun doğal olarak yapıldığı takdir de bu gıdaların bol bol tüketilmesi gerektiğini vurguladı. Özellikle pastırmanın çiğ olarak istenildiği miktarda tüketilebileceğini söyledi.

Prof. Dr. Canan Karatay Büyükşehir  Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kitap Fuarı’na katıldı. Herkes tarafından çok sevilen ve sağlıklı yaşam ile ilgili yaptığı açıklamamlarla gündemem bomba gibi düşen Canan Karatay 1. Kitap Fuarı’nda da sevenleri ile buluştu. Karatay ‘’ Yanlış beslenme sonucu vücudumuzda reaksiyonlar ortaya çıkıyor. Mineraller meyvelerden ve topraktan yok olduğu zaman hastalıklar artıyor. Çünkü bizim vücudumuzu gençleştiren, güçlendiren ve mikroplarla savaşmamızı sağlayan hücrelerimizde hiçbir canlanma olmuor.’’ dedi.  Bağışıklık sisteminin düzensizleşmesi, unutkanlık, baş ağrıları ve halsizlik gibi hastalıkların başınsa yanlış beslenmenin olduğunu ifade eden Karatay et konusunda da özellikle pastırmanın faydalarını vurguladı. Karatay ‘’ En sağlıklı et pastırmadır. Pastırma ve sucuk doğal yapılığı zaman çok önemlidir. Tabii katkı maddesi olmayacak. Pastırma çiğ olarak bol bol tüketilebilir. Tabi Kayseri deyince aklımıza mantıda gelmelir. Eğer göbekliyseniz ve karaciğeriniz yağlı ise mantı olmaz.’’ dedi.