İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, ekim ayında Meclis’e gelmesi beklenen internet yasasına parti olarak katkı sunmaya hazır olduklarını dile getirdi.

ANKARA (İGFA) - İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) yönetim kurulu, İYİ Parti’yi ziyaret etti. Partinin genel merkez binasında gerçekleşen görüşmede İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) Genel Başkanı Mesut Demir, İGF Genel Başkan Vekili Ümit Babacan, İGF Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Avcı, İGF Yönetim Kurulu üyeleri Atalay Dinçer, Aysın Komitgan, Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi’yi ağırladı.İGF Genel Başkanı Mesut Demir, federasyonun kuruluş amacının ülkenin başına bela olan merdiven altı internet siteleriyle de mücadeleyi kapsayacak olan internet yasasının bir an önce hayata geçirilmesi için farkındalık oluşturmak olduğunu söylerken, “Basın yasasına etik kurallarına aykırı olan internet sitelerinin BTK tarafından kapatılmasını istiyoruz” dedi.

Vedat Bilgin: 'Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenleme gerçekleştirilecek' Vedat Bilgin: 'Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek bir düzenleme gerçekleştirilecek'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak ise sosyal ve dijital medyada yer alan gerçek dışı haberlere karşılık düzenleme ve yaptırım olması gerektiğini kaydetti. Gazetelerden ziyade kendisinin de güvendiği internet siteleri ve yerel medyalarının internet sitelerinden haberler aldıklarını vurgularken, “Yerel medyanın gücüne inanıyorum ve çalışıyoruz aslında işiniz zor ama çağımızla ilintili iş yapıyorsunuz” diye konuştu.

İnternet yasası ile ilgili çalışmaları yakından takip ettiklerini dile getiren Akburak, yeni yasama yılında Meclis’e gelmesini bekledikleri çalışma için kendilerinin üzerine düşen ne varsa ellerinden geleni katkı sağlamak adına gerçekleştireceklerini belirtti.