Akşener Yeniden Genel Başkan Akşener Yeniden Genel Başkan

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında konuştu. Antalya'nın bütün sorunlarına hakim olduklarını öne süren Kaya, "Bu sorunları yapıcı bir şekilde dile getirip, devletin yetkili organlarıyla paylaşıp, çözüme kavuşturmak en büyük amacımız" dedi.

Ev sahiplerinin, evlerini Türk vatandaşları yerine yabancılara kiralamayı tercih ettiğini ve bunun büyük bir barınma krizine yol açtığını dile getiren Kaya, boş kalan evlerden vergi alınması gerektiğini söyledi:

"İYİ Parti olarak biz boş evlerden vergi alınmasını savunuyoruz. Bunu neden söylüyoruz; bugün birçok ev sahibi evlerini yabancılara kiraya vermek ya da satmak için Türk vatandaşlarına vermekten kaçınıyor. Boşta kalan evler için bu ev sahiplerinin vergi vermesini savunuyoruz. Bu vergi ciddi bir gelir haline dönüşecek. Devlet de bunu ihtiyacı olan konut sahipleri için yatırım olarak kullanabilecek. Bizim önceliğimiz önce kendi vatandaşlarımızın refahını korumak. Dolayısıyla barınma krizinin ivedilikle çözülmesini bekliyoruz.”