750 özel harekat polisi 50 zırhlı araçla, jandarma ekipleri de 9 tabur, 44 karakol ve 150'ye yakın kulede sınır güvenliğini sağlıyor.

Komşu ülke İran ile en uzun sınıra sahip Van`da, göçmen girişlerinin ve kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesi, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla her türlü önlemi alan güvenlik güçleri, Türkiye`ye geçmek isteyen düzensiz göçmenleri yakalayarak ilgili kurumlara teslim ediyor. Sınır geçişlerinin önlenmesi amacıyla başlatılan modüler güvenlik duvarı çalışmalarında da 63 kilometrelik bölümün 7 kilometrelik kısmı tamamlandı, sınır hattında 130 kilometre de hendek kazıldı.

TEDBİRLER EN DÜZEYDE

Sağlık Bakanı Müjdeyi Verdi! Sağlık Bakanı Müjdeyi Verdi!

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, son üç yılda sınırdaki önlemlerin sürekli artırıldığını söyledi.Daha önce sınır hattının güvenliğini sağlayan alay konumundaki birliğin tugay seviyesine çıkarıldığını belirten Bilmez, jandarmanın 9 tabur, 44 karakol ve 150`ye yakın kulede görev yaptığını ifade etti. Afganistan`daki gelişmelerin ardından sınıra takviye birliklerin sevk edildiğini anlatan Bilmez, Sınırdaki tedbirleri en üst düzeye çıkardık. Sınırı geçilmez kılmak için elimizden geleni yapıyoruz dedi.