Türkiye genelinde İnternet çöktü mü? sorusu şu dakikalarda en çok aratılan haber olarak yerini alıyor! Özellikle Google ve servislerinin çalışmaması Google Türkiye'ye bir yaptırım mı yaptırıyor sorusunu akıllara getiriyor.! Youtube, Gmail, Google Analytics ve arama sayfası çalışmıyor!

Arama motoru devi Google ve sağladığı hizmetlerde erişim sorunu yaşanıyor. CNN TÜRK'ün Google yetkililerinden elde ettiği bilgiye göre problem global kaynaklı.Google’da meydana gelen yavaşlama sunduğu tüm hizmetlerde aksamaya neden oldu.

Gazze’ye sağlık yardımı taşıyan uçak Kayseri’den havalandı Gazze’ye sağlık yardımı taşıyan uçak Kayseri’den havalandı

Youtube, Gmail, Google Analytics ve arama sayfasındaki yavaşlıkla ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapılması bekleniyor.

Downdetector'da yer alan verilere göre Google'da yaşanan sorundan Türkiye ve Japonya en fazla etkilenen ülkeler oldu.

"Sorun global kaynaklı"

CNN TÜRK'ün Google yetkililerinden ulaştığı bilgilere göre meydana gelen problem global kaynaklı bir sorun olarak belirlendi. Problemin kaynağına ulaşmak için yetkililer çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan bazı kullanıcıların VPN ile diğer ülkeler üzerinden Google'a ve hizmetlerine sorunsuz olarak erişebildiği iddia ediliyor.

İnternete bağlantı sorunu yaşanıyor. Google, Gmail ve YouTube erişim problemi ardından internete girmekte de sorun yaşayan vatandaşlar, bu durumun nedenini merak ediyor. WhatsApp ve Facebook uygulamalarına erişim sağlayan kullanıcılar, Google üzerinden araştırma yapamıyor. 

Internet’in yavaşlama nedeni farklı sebeplerden kaynaklı olabilir. Öncelikle Instagram ve WhatsApp uygulamalarının yavaş çalışması, sizin internetinizin bağlantı hızının düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bunun yanı sıra siber saldırı olabilir.

İnternet bağlantısıyla ilgili problemin neden kaynaklandığına dair henüz bir açıklama gelmedi.