Geçtiğimiz günlerde TRT 1'in sevilen dizisi olan Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon ilk fragmanı yayınlanmıştı. 92. Bölümü ile 25 Ekim Çarşamba akşamı ekrana gelecek olan diziden başrol oyuncusu Engin Altan'ın ayrıldığına yönelik haberler çıktı.

Geçtiğimiz günlerde TRT 1'in sevilen dizisi olan Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon ilk fragmanı yayınlanmıştı. 92. Bölümü ile 25 Ekim Çarşamba akşamı ekrana gelecek olan diziden başrol oyuncusu Engin Altan'ın ayrıldığına yönelik haberler çıktı. Sezon finalinde büyük bir heyecana yol açan dizinin yeni sezon ilk bölümü merak ediliyordu. Geçtiğimiz gün yayınlanan fragmanda Ertuğrul karakterinin öldüğü görüntülenince Engin Altan Düzyatan'ın da diziden ayrıldığı konuşulmaya başlandı. Olaya son noktayı da bizzat Engin Altan koydu. 

Korkmaz ailesinin mutlu günü Korkmaz ailesinin mutlu günü

Engin Altan Düzyatan'ın diziden ayrılma haberleri zaman zaman çıkıyor. Senaryonun değişeceği ve farklı bir konsept olacağına dair söylemler de oluşuyor. Fakat her seferinde Ertuğrul Gazi karakterini canlandıran Engin Altan bu konuda yalanlama yapıyor. İşte ünlü oyuncunun son açıklaması: 

''Bu haberlerin bizimle alakası yok. Birileri benim diziden çıkmamı istiyor herhalde. Ben diziden çıkmıyorum, önümüzdeki sezonda da oynamaya devam edeceğim. Hayalim oyuncu olmaktı ve tiyatro yapmaktı. Ben aşık olduğum mesleği yapıyorum. Diriliş öncesi en büyük dönüm noktası olarak gördüğüm 'Bir Bulut Olsam' dizisi var, film olarak da Anadolu Kartalları'nın benim için yeri çok başkadır. Geçmişe dönüp baktığımda keşke bu yapımda oynamasaydım dediğim bir proje yok. Ama bir önceki bölümü izlediğimde keşke bu sahneyi böyle oynasaydım dediğim oluyor zaman zaman'' ifadelerini kullandı..