Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika turu kapsamında gittiği Senegal’de kalp krizi geçiren Özel Harekat Şube Müdürü Hayrettin Eren, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. 

Eren’in cenazesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı ile Türkiye’ye getirildiği ifade edildi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın Senegal ziyaretinde, görevi başında geçirdiği kalp krizi sonucu Şehit düşen Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı Özel Harekat Şube Müdürümüz Hayrettin Eren Beyefendi'ye Allah'tan rahmet, ailesi ve Polis Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Rabbim, Şehidimizin ailesine sabr-ı cemîl ihsan eylesin. Makamı âlî olsun inşallah."

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Mekanın cennet olsun Hayrettin ağabey. Kahraman bir polis, yiğit bir vatansever, çok güzel bir insandı. Ailesine, meslektaşlarına, sevenlerine sabırlar diliyorum" dedi. 

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun da sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Senegal'de geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan hemşehrimiz Özel Harekat Şube Müdürü Hayrettin Eren'e Allah'tan rahmet ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Şehidimizin cenazesi 13:30'da Cumhurbaşkanlığı'nda düzenlenecek tören sonrası Ankara'da toprağa verilecektir.”

Kayseri’nin Bünyan İlçesi Girveli köyü nüfusuna kayıtlı olan Hayrettin Eren uzun yıllardır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumasını sağlıyordu.