CHP’li Belediye Başkanları’nın Bulgaristan’ın Svilengard şehrine sürekli gittikleri ve burada  kumar oynadıkları ortaya çıktı. CHP belediye başkanlarının Bulgaristan’a rahat rahat gidebilmek için kardeş şehir olarak kullandıkları duyuldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylunu’nun   CHP’ li bazı başkanların sürekli olarak yurt dışına çıktıklarını dile getirmesi ile gözler yine CHP’ ye çevrildi. Kılıçdaroğlu’nun kendi belediyelerinden haberdar olmadığını söyleyerek,’Yurt dışına çıkışta rekor kıran 10 belediyenin hepsi CHP’li belediye başkanlarıdır ’ dedi. Bakan Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği olayın kahramanlarının Trakya’daki iki ilin, Tekirdağ’daki bir ilçenin ve İstanbul Trakya’ya yakın bir ilçenin belediye başkanı olduğu söyleniyor.Belediye başkanları hafat sonlarını Bulgaristan’ın Svilengard şehrinde geçirip burada bulanan Royal King Casino’da kumar oynadıkları ifade ediliyor.Bulgaristan’a yapılan ziyaretlerinin de daha güvenli ve dikkat çekmemesi için ‘ kardeş Şehir ’projesi planladıkları duyuldu.

Başkanlar il ve ilçelerine yakın oldukları için her hafta sonu buraya arabayla geldiklerini fakat 15 Temmuz sonrası yasaklardan dolayı ziyaretlerini azaltmak zorunda kaldıkları bilgisine ulaşıldı. Bu açıklamalardan sonra gözler CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi ve CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir yorum yapacağı merak ediliyor