Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, son maçtaki tavrından dolayı Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'e 6 maç ceza verdi. 

Geleceğin sporcuları yetenek için yarıştı Geleceğin sporcuları yetenek için yarıştı

 Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, son maçtaki tavrından dolayı Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'e 6 maç ceza verdi. TFF Disiplin Kurulu Beşiktaş'ın sol bek oyuncusu Caner Erkin'e geçtiğimiz hafta oynanan Medipol Başakşehir mücadelesindeki yaptığı hareketlerden dolayı 6 maçtan men cezası verdi. Böylelikle Caner Erkin Süper Ligde sırası ile Alanyaspor, Göztepe, Akhisarspor, Evkur Yeni Malatyaspor, Galatasaray ve Kayserispor maçlarında takımı ile beraber sahada olamayacak. Ayrıca oynadığı Başakşehir maçında gördüğü sarı kart ile dördüncü kart sınırına da ulaşan milli futbolcu toplamda 7 maçtan men edilmiş oldu ve böylelikle son olarak Türkiye Kupası'nda 5.tur ilk maçında da forma giyemeyerek takımını yalnız bırakacak. 

Beşiktaş - Başakşehir maçındaki agresif ve küfürlü hareketlerinden dolayı centilmenliğe ve sportmenliğe aykırı hareket, hakaret sebepleri ile ilgili kuralların 36 ve 41.maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edilen milli oyuncu Caner Erkin'e ettiği küfürlerden dolayı 4 maç, sportmenliğe aykırı hareketlerinden dolayı 2 maç, sarı kart sınırını aştığı için de 1 maç men cezası verildi. Toplamda 7 maç forma giyemeyecek olan Caner Erkin aynı zamanda 43 bin 500 Türk Lirası da para cezası ödeyecek. Caner Erkin'in cezaya sebep olan o hareketleri maçtan sonra sosyal medyada da geniş yankı uyandırmış ve oyuncu ciddi tepki almıştı.