Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından umreden dönen vatandaşların konakladığı Hunat Hatun Yurdu'nda dezenfekte çalışması yapıldı. Dezenfekte işlemleri için ULV cihazı ve pulverizitörler kullandıldı. Kent genelinde temizlik çalışmalarının devam ettiğini

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından umreden dönen vatandaşların konakladığı Hunat Hatun Yurdu'nda dezenfekte çalışması yapıldı. Dezenfekte işlemleri için ULV cihazı ve pulverizitörler kullandıldı. Kent genelinde temizlik çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, ''Özel ekiplerimiz tarafından insan sağlığına hiçbir etkisi bulunmayan ilaçların kullanıldığı dezenfekte çalışmalarımız sürüyor. Olası korona virüsü salgınına karşı gerekli tüm tedbirleri alıyoruz'' dedi.

Uluslararası influencerlar Kayseri sağlık turizmini tanıtacak Uluslararası influencerlar Kayseri sağlık turizmini tanıtacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, virüs ve mikroplara karşı düzenli olarak yürüttükleri temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını koronavirüs önlemleri çerçevesinde vatandaşların yoğun bir şekilde kullandıkları tüm alanlara yaydıklarını belirtti. Umreden gelenlerin geçici barınma merkezi olan Hunat Hatun Yurdu’nda da dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyemizin ekipleri tarafından ULV cihazı ve pulverizatörlerle insan sağlına hiç bir etkisi bulunmayan yüksek etkili dezenfektanlar kullanılarak Hunat Hatun Yurdumuzun bütün yüzeylerinde dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilmiştir” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ülkemizde de etkili olmaması için azami gayret gösterdiklerini ve bu yönde alınan tüm kararların anında ve etkili olarak uygulamaya konulduğunu vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, temizlik ve dezenfekte çalışmalarının kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de devam ettiğini söyledi. Başkan Memduh Büyükkılıç, çalışmaların vatandaşların ortak kullanım alanlarında kesintisiz olarak sürdürüleceğini kaydetti.