Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, merkez ve 16 ilçe olmak üzere 7 noktada özverili çalışma yürütüyor. Toplam 128 araç, 291 personel ile çift vardiyalı olarak çalışan Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele ekipleri, kar yağışının toplumun günlük yaşantılarına yönelik olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışının sağlanabilmesi için mücadelesini sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, kar yağışı ve tipi nedeniyle kapalı olan Akkışla’da 5, Bünyan’da 17, Develi’de 31, Felahiye’de 11, İncesu’da 6, Kocasinan’da 13, Özvatan’da 6, Pınarbaşı’da 55, Sarıoğlan’da 1, Sarız’da 34, Tomarza’da 36 ve Yahyalı’da 18 olmak üzere bin 864 kilometrelik yol ağında 233 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

Ekiplerin, yoğun çalışması sonucu şehir merkezi ve kırsalda kapalı yol kalmazken, ekipler tipiden dolayı sıkıntılı yollara acil müdahale ederek, yol genişletme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, 20 Aralık 2021’de yağan ilk kardan itibaren bugüne kadar kar mücadelesi yapılan kırsal mahallelerde 28 bin 688 kilometrelik yol ağında 3 bin 586 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

Kent merkezinde de Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ekipleri, ana arterler ve caddelerde yol temizleme, tuzlama ve kar küreme çalışmalarına devam ediyor.