Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, korona virüsüne karşı vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Açıta satılan kuruyemiş, bakliyat ve baharat gibi ürünlerin risk taşıdığına dikkat çeken Başkan Palancıoğlu, ''Etkiletli ve ambalajlı olmayan ürü

Büyükkılıç’ın 10 bin öğrenciye 40 milyon TL’lik eğitim desteği 1 Ekim’de başlıyor Büyükkılıç’ın 10 bin öğrenciye 40 milyon TL’lik eğitim desteği 1 Ekim’de başlıyor

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, korona virüsüne karşı vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Açıta satılan kuruyemiş, bakliyat ve baharat gibi ürünlerin risk taşıdığına dikkat çeken Başkan Palancıoğlu, ''Etkiletli ve ambalajlı olmayan ürünleri kesinlikle satın almayın. Belediyemize bağlı zabıta ekiplerimiz tarafından sürekli denetim uyguluyoruz. Lakin, vatandaşlarımızında bilinçli bir şekilde davranması gerekiyor'' diye konuştu.

Açıkta satılan, periyodik olarak denetime tabi olmayan ürünlerin vatandaşı tehdit ettiğini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Corona virüsü ile birlikte zaten yasak olan açıkta satılan gıdalar daha fazla risk taşıyor. Açıkta satılan Kuruyemiş, bakliyat ve baharat ürünleri sakın almayın. Özellikle et, tavuk, süt ürünleri ve bakliyat gibi gıdalarda kesinlikle resmi kontrollere tabi ambalajlı ürünler veya kapalı alanlardaki ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Özellikle açıkta satılan ürünler içinde en fazla risk barındıran gıda gruplarının başında kuruyemiş, kuru meyve, baharatlar, tavuk ürünlerin ve bakliyatlar geliyor. Bu ürünler, karaciğer kanseri riski barındırıyor. Çünkü ürün tarladan sofraya gelene kadar hijyenik olmayan bir çok işlemden geçiyor.” dedi.

Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, zabıta tarafından sağlık denetimlerinin devam edeceğini ve sağlık açısından zararlı gıda ürünleri satanların hakkında cezai işlemler uygulanacağını hatırlattı.