Başkan Kılınç: “Pazar esnafının tezgahına çeşmeden akar gibi elbiselerin üzerine yağmur suyu aktı”

Develi’de yağan sağanak yağmurda Salı pazarı esnafı rezil oldu. Yeni yapılan Pazar yerinin çatısı yağan sağanak yağmurda akıtınca Pazar esnafının satmak için tezgahına koyduğu mallar ıslandı. Bazı esnafların maddi zararı çok yüksek olduğu öğrenildi.

Tamir için çıktığı çatıdan düştü, yaşamını yitirdi Tamir için çıktığı çatıdan düştü, yaşamını yitirdi

Davet üzerine Pazar yerine giden Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç sağanak yağmurda mağdur olan Pazar esnafını dinledi.

Yetkililere büyük tepki gösteren Pazar esnafı: “Kemal Sondaj abimiz pazarcı çadırı eğer yetiştiremeseydik adamın tezgahı haşat olduydu. Elli defa dedik buralar akıyor diye bu bağlantı yerlerinden hala akıyor, dernek başkanına dedik, belediye başkanının buraya gelen zabıtalarına dedik ki “ kardeşim burası akıyor bakın üstümüz açık buradan yağmur, yaş geliyor” bir şey yok böyle yapıldı diyorlar. Burada yaşayan biziz dedikçe Belediye bunu uygun gördü diyorlar, kime danıştınız, pazarda gelip de bir tane adama sordunuz mu, yok. Kimse bir şey sormuyor. Ondan sonrada bir şey oldu mu diyor ki “bura ıslanmış yazak” yazmak çare değil ki. Bugün gelmişler yazmışlar ismimizi yapılacağı muamma. Akıntılar oluklara akmıyor direk ortaya akıyor, hadi bunun masrafını kim ödeyecek” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç Pazar esnafını dinledikten sonra yaptığı açıklamada: “Esnaf kardeşlerimizin daveti üzerine şu anda Salı Pazarına geldik. Daha yeni şiddetli bir yağmur yağdı, yağmur yağdığında buralar hep akmış vatandaşın ürünleri hep ıslanmış üstüne çadır çekmişler. Kışında normalde söylemişler, yetkilileri uyarmışlar ama uyarmalarına rağmen bir tedbir alınmamış bugün de vatandaşın bütün elbiseleri ıslanmış. Malını mı satacak yoksa yağmurdan elbiselerini mi koruyacak? Pazar esnafı şaşkın durumda yetkililerden bir an önce tedbirlerini almalarını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.