Babaya, 5 yaşındaki kızını istismar ve görüntülerini paylaşmaktan 26 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Kayseri'de 30 yaşındaki O.Y., 5 yaşındaki kızı M.Y.'yi istismar ve görüntülerini sosyal medyadan bir şahısa gönderdiği iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada  26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde meydana gelen olayda. O.Y., iddiaya göre kızı M.Y.'ye istismarda bulunduğu anları video kaydına çekerek, sosyal medyadan bir şahsa gönderdi. 
Sosyal medya üzerinden tanıştığı bu kişiye eşinin ve başka şahıslarında videolarını gönderdiği iddia edilen şüpheli O.Y. şikayet üzerine gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen O.Y., 'sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderdi.

Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık O.Y. ile şikayetçi eşi hazır bulundu. Hakkındaki iddiaları kabul eden sanık O.Y., "Kızımın vücudunu ellerken video kaydına aldım. Videoları tanımadığım kişiye sosyal medya hesabından attım. Eşimin de videosunu çekip aynı kişiye attım. Başkalarının da görüntülerini çekip atıyordum. Böyle bir olaydan dolayı karşınıza çıktığım için çok pişmanım" dedi.

Özel çocuklardan özel hamburger Özel çocuklardan özel hamburger

Sanığın eşi de şikayetçi olduğunu belirterek, kocasının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanık O.Y.'yi, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 20 yıl, 'müstehcenlik' suçundan da 6 yıl 8 ay olmak üzere toplam 26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına karar verdi.