2019 Kasım ayının başlamasıyla birlikte burçlar da yeni bir döneme girdi. Peki, 5 Kasım burç yorumlarına göre aşk, para ve sağlık konularında burcunuz neler söylüyor? Merkür Retrosu ne zaman sona erecek? Merkür Retrosundan en çok hangi burç etkilenecek? İ

 2019 Kasım ayının başlamasıyla birlikte burçlar da yeni bir döneme girdi. Peki, 5 Kasım burç yorumlarına göre aşk, para ve sağlık konularında burcunuz neler söylüyor? Merkür Retrosu ne zaman sona erecek? Merkür Retrosundan en çok hangi burç etkilenecek? İşte, 5 Kasım burç yorumlarına dair detaylar…

 Nuray Sayarı, Rezan Kiraz ve Hande Kazanova tarafından yapılan 5 Kasım burç yorumlarında öne çıkartılan burç Terazi oldu. Çünkü, Günel Terazi burcuna geçiş yapıyor. Merkür Retrosu’da Kasım ayına damga vuracak. Merkür Retrosu, 20 Kasım’a kadar devam edeceği için tüm burçları yakından ilgilendiriyor. Burç yorumlarında sık sık adını duyacağınız Merkür Retrosu, iletişim eviniz üzerinde önemli etkiler bırakacak. Aile bağları, arkadaşlık ve iş ilişkilerinizde çok fazla hassas olmanız gereken bir döneme girmiş bulunuyorsunuz.

 Merkür, Ekim ayında Akrep burcundaki yolculuğuna başlamıştı. Yavaş yavaş ileriye gitmeye başlayan Merkür gezegeni 30 Ekim’de duraklamıştı. Şimdi, 5 Kasım’da yeniden harekete geçen Merkür bu sefer de gerilemeye başladı. Merkür Retrosu yıl içerisinde dört kez yaşanmaktadır. Retro günleri oldukça zor geçer gibi bir algı bulunmaktadır. Fakat, olumlu yönlerini de değerlendirmeye tabi tutmalıyız. Çünkü, Merkür hayatınızda daha fazla düzen ve disiplin demek anlamlarına da gelmektedir. Burç yorumlarını takip ederken zaten olumlu ve olumsuz olarak değerlendirmemek gerekiyor. 

 Yükselen burç yorumları da kişinin karakteristik yapısı ve kişisel özellikleriyle ilgili bilgi verdiği için mutlaka okunmalıdır. 5 Kasım’da öne çıkan burç Terazi olacak, fakat Kovalar açısından da şanslı bir gün geçireceklerini söyleyebiliriz. Akrep burçları işyerlerinde sorunlar yaşayabilir. Özellikle iş arkadaşlarıyla rekabete dayalı çatışmalardan bahsedebiliriz. Akrepler, bir yandan kazançlarını artırırken bir yandan da stres seviyeleri yükselmeye başlayacak. Ev almak için Kasım ayı doğru bir zaman değil.

Koç Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Eğer kariyerinde son 7 yıldır zorlanmış ve mücadele vermiş bir koç burcuysan ödüller sana yağıyor diyebiliriz. Ya da gerçekten inandığın işe emek verdiysen, yapılan her kötülüğe nezaketle kalmayı başardıysan o zaman başarıya hazırlıklı olmalısın. Bu ay yöneticilerin senden çok şey bekliyor olacaktır. Mümkün oldukça grup çalışmalarında sorumlulukları üzerine alarak önderlik etmen seni daha başarılı işler içerisine ilerletebilir. 

Boğa Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Her şey olması gerektiği zaman olur ve yaşanır. Bunu bu ay benimsemelisin. Yaşantında herhangi bir şekilde senin geleceğinde söz sahibi olan birileri varsa onlarla iş birliği içinde olmalı ve güvenlerini kazanmalısın. İsyankâr olmak ve geçmişi kurcalayarak bunları tekrar konuşmak sana sadece zaman kaybettirir. İlişkilerinde özellikle dedikodulara ve yanlış anlaşılmalara karşı dikkat etmelisin. 

İkizler Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Özellikle 14-15-16 Kasım günlerinde bağışıklık sistemini güçlendirmeli ve sağlığına daha fazla önem vermelisin. Bu ay en iyi yapacağınız şey sosyal medya ya da iletişim üzerinden başlatacağınız işler olabilir. Bu noktada iyi para kazanabilirsin. Hayatında kendini gereğinden fazla yorduğun bir ilişkiyi sona erdiriyor olabilirsin. Bu seni hemen kaygılandırmasın. Bazı aldanışlara veya yanılgılara artık sessiz kalmaman gerekmektedir.

Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

21 Kasım sonrası Güneş’in yay burcuna geçmesi ve iki iyicil gezegen olan Venüs-Jüpiter son kez yay burcunda kavuşum gerçekleştiriyor olacak. Bu sizler için harika haberler getirecek ama umarım bu sürece kadar iyi işlerin ve iyi insanların yanında durmayı başarmışsındır. Aksine hiç içinde olmaman gereken durumlarla karşı karşıya kalabilirsin.24-25 Kasım tarihleri senin için oldukça harika diyebilirim

Aslan Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Bu ay bir kadın figüründen yana alacağın destek seni umutlandırabilir. Eğer dikkatsiz ve aceleci kararlar içinde olursan beklenmedik sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsin. Kişisel ilişkilerinde, bazı şüphelerinde haklı olduğunu 24-25 Kasım civarlarında görebilirsin. Mümkün oldukça agresif çıkışlar içinde olmamalısınız. Son kez Yay burcunda kavuşacak olan Jüpiter ve Venüs gezegenleri özellikle 20 Ağustos sonrası doğan Aslan burçları için inanılmaz bir sürprizi önlerine getirebilir.

Başak Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Yeni biri ile tanışabilirsin ve bu yeni kişi yaşamında seni bambaşka bir noktaya taşıyabilir. İlişkilerin içerisine asla üçüncü bir kişiyi sokmamalısın. Başkası için kendini hiçe sayarak yaptığın fedakarlıkların sonucunda nankörlükle karşılaşabilirsin. Biraz daha sakin kalmalı ve anlık kararlar vermemelisin. Mümkün oldukça iş yerinde veya aile hayatında sorumluluklarını gerçekleştirirken oldukça dürüst ve etik kurallar içinde hareket etmelisin.

Terazi Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Yönetici gezegenin Venüs’ün yay burcuna geçmesiyle için kıpır kıpır olabilir ama tüm ay boyunca kararsızlıkların en üst noktada olacak. Bu yüzden bildiğin yoldan gitmek ve bildiğin şeyler üzerinden hareket etmek senin için daha doğru olacaktır. Kariyer hayatında bazı baskıları yönetmek şu an için zor olsa da 17 Kasım sonrası bu hava dağılıyor olacak.19 Kasım’da senin burcunda hareket eden Mars artık Akrep burcuna geçiş yapacak ve seni finansal anlamda güçlendirecek.

Akrep Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

12 Kasım'da Boğa burcunda gerçekleşecek olan dolunay ve 19 Kasım’da Mars gezegenin senin burcuna giriş yapıyor olması seni daha gerçekçi olaylar içerisine alacak. Duygusal anlamda iyi bir refah düzeyine ulaşıyorsun ama Mars’ına ayrılıklar ve bitişler getirme ihtimalinde unutmamalısın. Eğer kaliteli bir ilişkin varsa bu eşiği iyi atlatırsın. Şayet böyle bir ilişki içinde değilsen burada artık olması gereken olacaktır. Bir yandan süren hukuksal sorunlar ya da eşinin belki de ortaklarının hukuksal problemleri senin canını sıkıyor olabilir. 

Yay Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Bu ay sizler için oldukça destekleyici ve güçlü bir ay olduğunu söyleyebilirim. Kasım ayı birçok kişi için yeniden düzen getirici şeylerle karşılaştırırken size sanki seçme hakları sunacak gibi. Bazı şeyleri bugüne kadar kontrol edemediniz ama sanki bu ayın sonlarına doğru her şeyi istediğiniz yönde ilerletebileceksin. Özellikle çalışma hayatın varsa buradaki ufak çaplı krizleri yönetmen veya bunları uzlaşmacı yönünle iyi bir yönde bağlıyor olman çok önemli olacak.

Oğlak Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Yakın çevre ve kardeşlerinle olan iletişimlerinde oluşan agresyon ve anlaşmazlık seni kalıcı çözümlere yönlendirecektir. Bu sayede bazı anlaşmazlıklar zorda olsa konuşulma fırsatı ile uzlaşmaya varabilir. Seyahatlerin artabilir ve her yere yetişmek durumunda kalabilirsin. Trafikte de bu süreçte oldukça dikkat etmelisin. İlişkilerde daha özgürlükçü ve farklı bir role bürünebilirsin.

Kova Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Genel anlamda bu yıl çok çalıştın ve bu seni çok yordu. Kendine ne kadar iyi bakarsan bak stres ve belirsizlikler seni yıprattı. Bu ay biraz daha arkana yaslanıp dinlenmen gereken bir süreç. Bu dönemde dikkat etmen gereken şeyler Maddi ve finansal konularda aceleci olmamandır. Hızlı adımlar atmak ve yeni başlangıçlara atılmak isteyebilirsin. Maddi projelerinle ilgili fikir ayrılıkları söz konusu olabilir. Daha hırslı ve aceleci yaklaşımlarınız insanların tepkisini çekebilir. 

Balık Burcu Günlük Burç Yorumu - 5 Kasım 2019 

Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret ne kadar olacak?

Yaratıcı işler yapıyorsan oldukça hünerli ve parlak fikirlerle güzel sonuçlar ortaya çıkarabilirsin. Bunları ortaya sunmak ve harekete geçmek için 20 Kasım tarihinden sonra Merkür’ün ileri hareketine geçmesini beklemelisin. Çalıştığın alanda şu an için bazı huzursuzluklar ve güvensizlikler söz konusu olabilir. Kendini belirli bir alanda güçlü hissetmek isteyebilirsin.